Sigurna pobjeda Mostaraca pred svojim navijačima

Sigurna pobjeda Mostaraca

Rođeni briljirali: Velež razbio Rudar!

Samir Mlaćo, foto: V. Bernadić

FK Velež je i dalje lider na tabeli Prve lige FBiH. Rođeni su danas pred svojim navijačima savladali Rudar 4:0.

Velež je prvu priliku imao u trećoj minuti kada je Brandao pokušao petom, no ostalo je 0:0. Šest minuta kasnije domaći su poveli. Berisha je glavom pogodio za slavlje domaćih navijača.

U 22. minuti velika šansa za goste. Mirza Kovač šutira, Bobić brani pokušaj gostiju i spašava svoj tim.

Pred sami kra prvog dijela Fajić povisuje na 2:0 i bilo je jasno da tri boda ostaju u Mostaru.

Velež je bolje otvorio i drugi dio. Sa 11 metara u 55. minuti pogađa po drugi put danas Fajić, da bi u 64. minuti Fajić uposlio Vehabovića, a ovaj drugi pogodio mrežu Jamakovića za 4:0.

Do kraja bez većih uzbuđenja i Velež je slavio 4:0.