Prva liga FBiH, 25. kolo

"Nula" u Jajcu, šest golova Zvijezde, u Goraždu ispisana historija

Admin Čaušević

Zvijezda i Groažde su u 25. kolu Prve lige FBiH upisali nove pobjede, dok je jedini meč bez golova odigran u Jajcu.

Historija Prve lige FBiH ispisana je u Goraždu, a junak dana je Dario Blagojević koji je postigao čak pet golova.

Goražde je s 6:1 pobijedilo Jedinstvo, a Blagojević je u razmaku od 14. do 32. minute postigao četiri gola. Peti gol je postigao na startu drugog dijela, a konačan rezultat postavio je Gluhačević.

Goražde - Jedinstvo 6:1

FK Goražde: Ćulov, Gluhačević, Hukara, Dučić, Oković, Huseinspahić, Šehić, Blagojević, Danilović, Islamagić, Kapetan,

NK Jedinstvo: Karavdić, Ćirić, Nuspahić, Kremenović, Jahić, Azu, Bijedi, Hando, Remić, Zečević, Đanan.

Na Banja Ilidži u duelu Zvijezde i Bosne viđena je šest golova. Zvijezda je s 5:0 savladala Bosnu iz Visokog, a 20-godišnji Lukić je u prvih 15-ak minuta duela postiga hat-trick.

Osim njega pogađali su još  Vulić, Turbić i Šarić koji je u sudijskoj nadokandi realizovao penal za domaće.

Zvijezda - Bosna 6:0

NK Zvijezda: Aljkanović, Kadić, Petrović, Kurtalić, Lukić, Antić, Šarkanović, Vulić, Maksimović, Mehić, Đekić.

NK Bosna: Sujić, Alić, Velić, Šehić, Muharemović, Pandžić, Agić, Jusić, Čomaga, Cibra.

Jedini meč današnjeg programa odigran je u Jajcu. Na izuzetno teškom terenu stadiona Mračaj bodove su podijelili Metalleghe i Bratstvo.

Metalleghe - Bratstvo 0:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Metalleghe: Sušac, Kremenović, Pljevljak, Jusufbašić, Tankuljić, Danilović, Haračić, Mehić, Kovač, Popović, Bešagić.

NK Bratstvo: Divković, Mujčić, Buljić, Salkić, Šuša, Sejdić, Jaganjac, Kahrimanović, Bajić, Stojanov, Berbić.