Riješena je i posljednja dilema oko šampiona u Ligama petice.
Titulu u Njemačkoj je poslije velike borbe uspješno odbranio Bayern. Klub iz Minhena je tako po sedmi put u nizu osvojio Bundesligu.
Bavarci su u novembru kasnili devet bodova za Borussijom, ali su jučerašnjim trijumfom 5:1 nad Eintrachtom stigli do novog šampionskog pehara.
Jedan od strijelaca za Bayern bio je i Kingsley Coman koji je u četvrtoj minuti načeo mrežu gostiju iz Frankfurta.
Francuski ofanzivac koji će sredinom juna napuniti 23 godine je tako stigao do nevjerovatne sedme šampionske titule u nizu u Ligama petice.
Dva puta je sa PSG-om bio prvak Francuske, jednom je s Juventusom osvojio Seriju A, dok je ostale osvajao s Bayernom.
Inače, nije mu uračunata Juventusova titula iz sezone 2015/2016 jer je odigrao svege jedan meč u Seriji A pa je uslijedila posudba u Bayern gdje je postao prvak Njemačke.
Koman do sada ima 15 trofeja u svojim vitrinama, a do 16. bi mogao doći već sljedeće sedmice kada Bayern u finalu DFB Pokala igra protiv RB Leipziga.
Najtrofejniji igrač svih vremena je Dani Alves sa 39 trofeja, međutim ako Coman nastavi ovim tempom ko garantuje Brazilcu da će ostati na tom mjestu?
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Duel starih rivala
Borbena utakmica na Tušnju: Sloboda povela, Čelik na kraju nosi bod u Zenicu
Evo šta je poručio grčki reprezentativac
Antetokounmpo pohvalio Bosnu i Hercegovinu i otkrio razlog poraza od Zmajeva
Pronađen sumnjiv paket
Drama u Rigi pred utakmicu Srbija - Finska · Udarna vijest
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Dosta toga je jasnije