Prva liga FBiH, 28. kolo

Zvonić Rođene približio Premijer ligi!

Danas je Velež na svom stadionu Rođeni ugostio ekipu Viteza u 28. kolu Prve lige FBiH i slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Velež je bolje otvorio susret, odmah počeo prijetiti, ali se na početku utakmice istakao golman gostiju.

Nusmir Fajić je nakon 15-ak minuta igre uspio zatresti mrežu gola Viteza, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Koji trenutak kasnije zaprijetio je i Vitez preko Rovčanina, ali promjene rezultata nije bilo.

Nastavila se, međutim, dominacija Veleža, a najopasniji po gol gostiju je bio Fajić. U 27. minuti je pogodio prečku, lopta se odbila i na gol liniju, pa Velež nije uspio stići do vodstva.

Ipak, Rođeni su u 35. minuti konačno probili odbranu gostiju. Vehabović je centrirao, a Zvonić glavom pogodio za 1:0.

Vodstvom Veleža se otišlo na odmor, a domaći su u dobrom ritmu nastavili i u drugom poluvremenu.

Zvonić je nakon 10-ak minuta igre u nastavku imao dobru šansu da povisi prednost Veleža, ali je golman gostiju odlično intervenisao.

Nastavile su se nizati šanse pred golom Viteza. Fajić je u 60. minuti šutirao, a odbijenu loptu nakon njegovog pokušaja u mrežu gola Viteza nije uspio pospremiti Ćosić. Pokušao je nešto kasnije Brandao, ali je golman Viteza ponovo bio na visini zadatka.

Velež je uspio privesti susret kraju i slaviti minimalnu pobjedu.

Bila je ovo izuzetno važna pobjeda Veleža s obzirom da je Olimpik kiksao u svojoj utakmici 28. kola. Velež je u ovo kolo ušao na prvom mjestu sa bodom prednosti u odnosu na Olimpik, a Rođeni sada, dva kola prije kraja sezone, imaju +4. Dakle, Veležu su u preostale dvije utakmice potrebna dva boda da osigura plasman u Premijer ligu BiH.