Rođeni u sjajnoj atmosferi ponovo obradovali svoje navijače

FK Velež pobjedom proslavio povratak u Premijer ligu!

Samir Mlaćo, foto: S. Bošković

FK Velež je danas pred svojim navijačima ugostio FK Igman i proslavio titulu prvaka, te povratak u Premijer ligu.

Mostarci su slavili 4:2 u veoma zanimljivom susretu na ispunjenom stadionu Rođeni.

Velež je poveo u 21. minuti kada nakon ubačaja pogađa Fajić, a zatim samo dvije minute kasnije izjednačenje. Kašić je matirao Bobića.

Igman je u tim momentima bio bolji rival i u 37. minuti gosti iz Konjica dolaze u vodstvo. Ponovo jedanaesterac, a ovaj put mrežu Veleža pogađa Kerim Tatar.

Bio je to i konačan rezultatom prvog poluvremena.

Velež je u drugom dijelu krenuo ofanzivno, pa u 59. minuti Marques pogađa za izjednačenje. Devet minuta kasnije potpuni preokret. Nusmir Fajić nastavlja golgetersku seriju i pogađa za 3:2.

Nakon toga nešto mirniji period, a pet minuta prije kraja Fajić postiže hat-trick i riješava pitanje pobjednika.