Uvjerljiva pobjeda

FK Sarajevo deklasirao prvaka Albanije!

Šampion Bosne i Hercegovine FK Sarajevo odigrao je prvi pripremni meč u Sloveniji, a protivnik je bio albanski prvak Partizani.

Izabranici Husrefa Musemića deklasirali su protivnika i ostvarili su uvjerljivu pobjedu od 5:1.

Dobar uvod u meč imao je prvak BiH. Benjamin Tatar je u sedmoj minuti pogodio za 1:0, a nakon nekoliko dobrih pokušaja, rezultat se mijenjao tek u finišu prvog poluvremena.

Uspio je Bordo tim za svega šest minuta postići još tri pogotka. Prvo je u 39. minuti prednost na 2:0 povećao Mersudin Ahmetović, da bi zatim Tatar i Šišić pogađali u nadoknadi za visokih 4:0 nakon prvih 45 minuta igre.

U nastavku utakmice Musemić je šansu pružio i ostalim fudbalerima koje je poveo na pripreme, pa je i tempo igre otpao.

Promjene u FK Sarajevo albanski klub je iskoristio. U 75. minuti su došao do gola, a za  4:1 je pogodio Reinaldo.

Ipak, Bordo tim do kraja postiže još jedan gol. Mustafić je u 88. minuti postigao konačnih 5:1