Kvalifikacije za Evropsku ligu

Rangers slavio s 4:0, Hajduk korak bliže drugom pretkolu

Odigrane su prve utakmice prvog pretkola Evropske lige, a Glasgow Rangers praktično je već obezbijedio prolaz dalje.

Škotski velikan je gostovao na Gibraltaru kod ekipe St Josephs, te je slavio s uvjerljivih 4:0.

Sve golove Škoti su postigli u drugom dijelu. Mrežu Gibraltaraca načeo je Jack u 50. minuti, Ojo je šest minuta kasnije povisio na 2:0, Goldson zatim u 68. zabija za 3:0, da bi Morelos stavio tačku na i u 77. minuti.

Revanš se igra naredne sedmice, no pitanje je da li je on uopće i potreban.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Hajduk je gostovao na Malti kod Gzire i stigao je do pobjede od 2:0. Vodeći gol za Splićane postigao je Gyurcso u 44. minuti. Prvo je promašio penal, ali je potom odbijanac spremio u mrežu domaćih.

Dolček je u 96. minuti postavio konačnih 2:0 i gurnuo hrvatsku ekipu blizu drugog pretkola Evropske lige.