Premiership, 2. kolo

Sheffield United igra odlično na početku sezone, zanimljiv rekord strijelca gola

Sheffield United pobijedio je na svom Bramall Laneu Crystal Palace sa 1:0 u susretu 2. kola Premiershipa.

Nakon što su u prvom kolu ostali bez pobjede kod Bournemoutha, United je danas ipak uspio da upiše prva tri boda u društvu najboljih klubova Engleske.

Do pobjedničkog gola Sheffield je stigao na otvaranju drugog poluvremena. Igrala se 47. minuta kada je John Lundstram pogodio za prednost od 1:0.

Ovo je na kraju bio i konačan rezultat susreta, pa je Sheffield već na četiri boda u dva odigrana kola.

Interesantno je svakako da je strijelac Lundstram došao do zanimljivog rekorda. Postizao je golove u četiri najjača ranga engleskog fudbala i vjerovatno je jedini igrač kojem je to uspjelo.