Bez golova u pretposljednjoj utakmici kola

Remi na Tušnju ostavio FK Željezničar na vrhu tabele: FK Tuzla City - HŠK Zrinjski 0:0

Midhat Šljivak, foto: Esmer Oštraković

Tuzla City i Zrinjski remizirali su večeras na Tušnju (0:0) u susretu 5. kola Premijer lige BiH.

Tuzla je ofanzivno ušla u meč, a u drugoj minuti sjajan šut Ubiparipa odlazi pored gola.

Lendrić sa druge strane uzvraća, Fejzić je oprezan, da bi jako dobrih deset minuta igre zaključio pokušajem Efendić.

Zrinjski je i u 18. minuti imao dobru akciju. Ipak, Fejzić je ponovo uspješniji od napadača gostiju, da bi potom uslijedio period tvrde i vrlo dosadne utakmice.

Apsolutno ništa se nije dešavalo vrijedno spomena na Tušnju i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Uvodne minute nastavka pripale su Plemićima. Pokušali su preko Stojkića ugroziti Fejzića, no golman domaćih je siguran.

Potom se igra ponovo umirila. Igralo se dosta čvrsto, čekala se greška protivnika, a u 74. minuti domaći propuštaju veliku šansu.

Rezervista Crnkić fantastično pronalazi Nukića, ovaj je sam pred Brkićem, ali njegov završni udarac nije precizan i lopta pogađa spoljni dio mreže.

Domaći tim je do kraja bio bolji i ofanzivniji, ali su Plemiću imali šansu za pobjedu. Mandić je u 85. minuti izašao sam pred Fejzića, ali je promašio.

Ostalo je do kraja 0:0, pa je Tuzla City propustio šansu da preuzme vrh tabele nakon pet kola, a tamo i dalje stanuje FK Željezničar.