U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a on je djelo Martinellija koji je tako donio vodstvo Arsenalu.

EFL kup

Drugi tim Arsenala sa pet lopti u mreži ispratio Nottingham

Esmer Oštraković
Teme:

Arsenal je ostvario sigurnu pobjedu u okviru 1/16 finala EFL kupa na domaćem terenu protiv Nottinghama.

Promijenio je Unai Emery cijelu postavu u odnosu na utakmicu koju je prije dva dana Arsenal igrao protiv Aston Ville.

Ali, i to je bilo dovoljno da Topnici ostvare rutinsku pobjedu od 5:0, u kojoj su realno i bili veliki favoriti za prolaz dalje.

U drugom poluvremenu povratnik nakon povrede Holding postigao je gol za 2:0 u 71. minuti, a samo sedam minuta kasnije Willock je postigao treći gol za Arsenal na ovoj utakmici.

Nelson je povećao vodstvo Arsenala na 4:0, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio je Martinelli koji je postigao svoj drugi gol na utakmici.