Sve fudbalere prije ili kasnije čeka oproštaj od fudbala, na red je došao i legendarni David Villa.
Villa je u Japanu sazvao vanrednu pressicu i medijima saopštio da će na kraju sezone okačiti kopačke o klin, zahvalio se svojoj porodici, ženi i djeci na podršci tokom karijere.
"Bez njih ne bih uspio", poručio je legendarni Španac koji je sa 59 golova najbolji strijelac u historiji Crvene furije.
Do kraja karijere bi mogao odirati samo jedan meč i to u polufinalu Carevog kupa protiv Shimizua 21. decembra. Ukoliko se sa Vissel Kobeom plasira u finale posljednji susret u više nego bogatoj i uspješnoj karijeri će igrati 2. januara.
"Za ovih mjesec i pol mi ostaje da uživam i sretan sam što ću karijeru završiti u ovdje", kazao je Villa.
Ovaj 37-godišnjak je tokom karijere osvojio Svjetsko i Evropsko prvenstvo sa Španijom, Ligu prvaka, tri Primere, tri Kupa Kralja, tri španska Super kupa i Svjetsko klupsko prvenstvo.
Tokom karijere nastupao je za Sporting Gijon, Real Zaragoza, Valenciju, Barcelonu, Atletico Madrid, Melbourne City, New York City i Vissel Kobe. Odigaro je preko 700 utakmica i postigao više od 350 golova.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"
Srbi su našli krivca za poraz na Eurobasketu, region "cirkuza" sa izjavom Aleksandra Vučića
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Sport i politika ne treba da idu ruku pod ruku, ali u Srbiji to je svakodnevnica