Košarkaši Čelika večeras su u okviru 7.kola A1 lige u zeničkoj Areni pred oko 300 gledatelja savladali sarajevski Gen rezultatom 76:56.
Zeničani su u ovaj meč ušli kao favoriti nakon tri uzastopne pobjede, a i večeras su pokazali da nisu slučajno uz sarajevsku Bosnu najozbiljniji kandidat za prvo mjesto, iako su meč počeli bez povrijeđenog kapitena Armina Avdibegovića, koji je ušao u finišu utakmice. Košarkaši Čelika dobro su otvorili utakmicu, prepoznatljivom brzom tranzicijom i agresivnom odbranom preko cijelog terena napravili su rezultatsku razliku od početka utakmice. Na kraju prve četvrtine bilo je 20:11 za domaćine. U drugoj četvrtini gosti su odigrali nešto bolje u napadu, ali Zeničani su također bili efikasni u napadu. Treba istaći da je domaći trener Armel Mujaković dosta rotirao i pružao šansu velikom broju igrača, što kod mlade gostujuće ekipe nije bio slučaj. Na kraju prvog poluvremena bilo je 40:29 za ekipu Čelika.
U trećoj četvrtini Zeničani čuvaju prednost i ne dopuštaju gostima iz Sarajeva da spuste razliku ispod 10 poena razlike. Širina u rosteru domaćina bila je adut Zeničana u ovoj utakmici, tako da su mogli igrati dosta agresivno, svi igrači su dali maksimum kada su bili u igri, što se osjetilo i na rezultatu. Na kraju trećeg perioda bilo je 60:46 za Zeničane.
Posljednja četvrtina bila je rutinska za domaću ekipu, nisu dopustili gostima da se vrate u utakmicu, te su ozbiljno odigrali i posljednjih 10. minuta utakmice. Vrijedi istaći da su svi igrači domaće i gostujuće ekipe dobili šansu za igru tako da treba pohvaliti trenere Armela Mujakovića i Emira Halimića, koji imaju u svojim redovima dosta mladih i talentovanih košarkaša. Na kraju utakmice bilo je uvjerljivih, ali i zasluženih 76:56 (20:11, 20:18, 20:17, 16:10) za ekipu Čelika.
Kada su u pitanju najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi, mladi Anes Podojak postigao je 14, Mirza Keso, 13, kao i James Taylor, dok je Ranko Križanović dodao 12 poena. U redovima ekipe Gena, Igor Gusic postigao je 20 poena uz 11 skokova, dok je Arijan Radan dodao 12 poena i 13 skokova.
Nakon sedam odigranih kola, Čelik je na omjeru od pet pobjeda i dva remija što je trenutno dovoljno za drugo mjesto na tabeli iza sarajevske Bosne. Mlada ekipa Gen iz Sarajeva je na omjeru od tri pobjede i četiri poraza.
Promo
Donacije stigle na adrese pet humanitarnih udruženja
U igri na humanost svi pobjeđuju: Mozzart nastavio plemenitu misiju
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Zna se kome je posvećena ova pobjeda
Da ti srce pukne: Atić nakon historijskog uspjeha objavom rasplakao cijelu Bosnu i Hercegovinu
Trener Reala objasnio kako stoje stvari