Uvjerljive pobjede

United deklasirao Alkmaar, fantastičan oproštaj Partizana od Evrope

Manchester United i Partizan upisali su pobjede u grupi L Evropske lige.

United i AZ Alkmaar su još ranije osigurali prolaz dalje, a duel ovih timova na Old Traffordu završen je uvjerljivom pobjedom Crvenih đavola od 4:0.

Svi pogoci postignuti su u drugom poluvremenu, a u periodu od 53. do 64. minute United je postigao četiri gola.

Young je načeo goste, Greenwood je pogađao dva puta, a u strijelce se upisao i Mata za laganih 4:0.

Partizan je razbio Astanu u Beogradu sa 4:1 i tako se na sjajan način oprostio od Evrope za ovu sezonu.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Sve je u ovom meču bilo riješeno nakon 26. minuta igre. Soumah, Sadiq i Asano su pogađali za uvjerljivih 3:0, a ovaj rezultat se na semaforu zadržao dosta dugo.

Tek u samom finišu smo vidjeli još golova. Prvo je Sadiq svojim drugim golom u 76. minuti pogodio za 4:0, a zatim su gosti preko Rotarijua smanjili na konačnih 4:1.