Švicarski teniser Stan Wawrinka svjestan je da će pauza u teniskoj sezoni dugo potrajati.
Tenis je pauziran zbog koronavirusa prije početka Mastersa u Indian Wellsu. Nešto kasnije otkazan je i onaj u Miamiju, a neće se igrati ni kompletna sezona na šljaci.
Svjetski teniseri ovih dana borave u kućnoj izolaciji, a jedan od njih je Wawrinka. On kaže kako tenis nije bitan u ovim momentima već da je bitnije pratiti upute nadležnih organa.
"Moramo da budemo svjesni da je vrlo važno a ostanemo kod kuće, zdravlje nam je ugroženo. Tenis nije toliko bitan u ovom momentu. Svijet se suočava sa velikim problemom".
Dodaje da se stalno čuje sa ostalim teniserima.
"Pričamo o svemu što se događa. Znamo da će ovo da potraje. Teško je jer ne znamo kada će se turniri ponovo igrati. Zbog toga većina trenira u kućnim uslovima".
Trenutni datum povratka tenisa na male TV ekrane je 8. juni, a još uvijek nije sigurno da je to konačna odluka.
Promo
Donacije stigle na adrese pet humanitarnih udruženja
U igri na humanost svi pobjeđuju: Mozzart nastavio plemenitu misiju
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Nalaze se u problemu pred zadnje kolo
Španci uzdrmani zbog pobjede BiH protiv Grčke: "Okrenuli su grupu naopačke"
Pred okršaj s BiH stvari ne izgledaju dobro
Eksplozija u Poljskoj, kapiten Ponitka progovorio: "Ovako više ne može!"
Nijemac brutalno iskren