Priča o Jordanu i Bullsima ruši rekorde na ESPN-u
Michael Jordan će donirati svu zaradu od dokumentarca "Posljednji ples"
Proteklog vikenda na američkoj ESPN televiziji premijerno su prikazane prve dvije epizode dokumentarca o Michaelu Jordanu i posljednjoj šampionskoj sezoni Bullsa 1997/98.
U ovo specifično vrijeme kada je pandemija koronavirusa ugasila skoro sav sport na planetu prikazivanje ovog dokumentarca porušilo je sve dosadašnje ESPN-ove rekorde u gledanosti.
Forbes piše kako je Michael Jordan odlučio svu dobit i profit koji ostvari preko ovog serijala od deset epizoda donirati u humanitarne svrhe. Prva je procjena da bi zarada od "Posljednjeg Plesa" mogla otići do 4 miliona dolara.
Dokumentarac nudi neke dosad malo poznate insajderske informacije o svemu što se tada događalo u Bullsima i nekim šokantnim metodama najboljeg igrača u povijesti kojima je pokušavao motivirati neke igrače ali i cijeli tim u svom posljednjem pohodu na NBA naslov.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije mu se dopalo
Erling Haaland žestoko prozvao klub zbog raskida ugovora!
Nijemac brutalno iskren
Toni Kroos ismijava transfer od 145 miliona eura: "Pola ljudi ni ne zna ko je on!"
Za njega nema Lige prvaka ove sezone
Liverpool objavio listu igrača za Ligu prvaka, Slot napravio ogromno iznenađenje i šokirao zvijezdu!
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Specijalni pred novom avanturom