Napadač Bayerna i najbolji strijelac njemačke Bundeslige Robert Lewandowski proglašen je najboljim igračem u netom završenoj sezoni po izboru članova Udruženja igrača, objavili su u četvrtak iz ove institucije.
Lewandowski je dobio 40,2 posto glasova i uvjerljivo pobijedio ispred Jadona Sancha iz Borussije Dortmund (13,9 %) i suigrača Joshue Kimmicha (7,2 %). Poljskom reprezentativcu je to četvrti put da je pobijedio u ovom izboru u kojem sudjeluju igrači klubova od Prve do Četvrte lige, a pravo glasa imaju i svi ostali članovi Udruženja.
Osvajač dvostruke krune ostvario je potpuni trijumf. Alphonso Davies je izabran za najboljeg novaka u Bundesligi, ispred napadača Borussije Dortmund Erlinga Haalanda, a Hansi Flick, koji je u novembru prošle godine na Bayernovoj klupi zamijenio Niku Kovača, proglašen je najboljim trenerom.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Pripremna utakmica za obje ekipe
Velež u četvrtak igra prijateljsku utakmicu protiv FK Novi Pazar
Magija na Mokrom Docu
Od večeras i Bosna i Hercegovina zna ko je i šta Marko Livaja!
Nakon ispadanja u drugu ligu