Thauvin odlučio pobjednika

Apsolutno ludilo u Parizu: Nezapamćen šou, tuča i trijumf Marseillea!

Esmer Oštraković

U derbiju 3. kola prvenstva Francuske Marseille je ostvario iznenađujuću pobjedu na gostovanju kod PSG-a, sa 0:1.

Statistika je nakon utakmice apsolutno bila na strani domaćina, ali Marseille ide kući sa tri boda nakon ove utakmice.

Prvo poluvrijeme proteklo je u većinskoj dominaciji PSG-a, ali je u 31. minuti nakon prekida Marseille u vodstvo doveo Thauvin.

U drugom poluvremenu je PSG svim silama pokušao doći do poravnanja, ali nisu uspjeli, te je na kraju ostalo 0:1.

Na kraju utakmice izbila je velika tuča gdje je čak pet igrača dobilo crvene kartone. Trojica su bila iz PSG-a, a dvojica iz Marseillea.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Ovo je i jednoj i drugoj ekipi bila druga utakmica u prvenstvu, te se Marseille nalazi na petoj poziciji sa šest bodova.

Sa druge strane PSG nakon dvije odigrane utakmice nema niti jedan bod, te se nalazi na 18. mjestu na tabeli.