Foto - EPA

Odličan meč u Minhenu

LewanGolski sa četiri gola srušio Herthu

Bayern je u 3. kolu Bundeslige pobijedio Herthu rezultatom 4:3 uz četiri gola Roberta Lewandowskog.

Bavarci su dugo lomili otpor gostiju iz Berlina, a u 40. minuti je Robert Lewandowski zabio gol za prednost od 1:0.

Kada je Lewa zabio za 2:0 u 51. minuti činilo se kako Herthi nema spasa u ovom meču, ali gosti su se uspjeli vratiti u utakmicu.

Prvo je Cordoba u 60. minuti smanjio na 2:1, da bi Cunha u 71. minuti izjednačio na 2:2.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Lewandowski je četvrtim golom u 85. minuti donio prednost Bayernu od 3:2, ali se Hertha ponovo vratila i u 88. minuti Ngankam zabija za 3:3.

Ipak, pobjedu Bayernu donosi niko drugi nego Lewandowski. Dosuđen je penal, a Lewa zabija za pobjedu od 4:3.