Holanđanin nije mogao nastaviti meč

Prekršaj za zatvora: Pickford povrijedio Van Dijka i prošao bez isključenja jer je bio ofsajd

Endin Čaušević

Everton i Liverpool igraju trenutno na Goodisonu meč 5. kola Premiershipa.

Nakon prvog poluvremena rezultat je 1:1, ali prvi dio meča obilježila je povreda Virgila van Dijka.

Naime u sedmoj minuti utakmice golman domaćih Pickford brutalno je faulirao Van Dijka koji je zbog povrede morao napustiti teren.

Pickford se uspio spasiti crvenog kartona samo jer je Holanđanin bio u ofsajdu, ali je njegov klizeći start zaista bio za zatvora.

Veliku glupost golmana Evertona i povredu Van Dijka pogledajte OVDJE.