Esad Selimović podnio je danas ostavku na mjesto šefa stručnog štaba FK Olimpik.
Odluku o odlasku sa pozicije šefa struke donio je nakon razgovora sa čelnim ljudima kluba. Povod za ovakvu odluku bila je loša bodovna situacija kluba sa Otoke, ali i želja da se nešto promijeni u samoj ekipi.
"U prethodnih sedam dana smo analizirali urađeno u periodu koji je iza nas. Prihvatili smo se posla u teškom trenutku, napravili neke dobre stvari, osvojili bodove koje Olimpik ima na svom kontu trenutno, ali smo imali i rezultatskih podbačaja. Bilo je teško podići ekipu nakon lošeg niza na startu prvenstva, ali ipak smo uspjeli da se približimo ekipama koje su ispred nas trenutno na tabeli. Nakon analize i razgovora sa ljudima iz kluba, odlučili smo se na rastanak, sa željom da neko novi napravi pozitivni šok i pokuša ekipi dati dodatni impuls i na taj način izbori osnovni klupski cilj za ovu sezonu, a to je opstanak u društvu najboljih", rekao je Selimović, koji je poželio sreću igračima koje je vodio, ljudima iz kluba kao i njegovom nasljedniku koji bi trebao biti imenovan u narednih par dana.
Selimović je Olimpik vodio u devet utakmica ove sezone, a ostvario je učinak od dvije pobjede, jedan remi te šest poraza.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Više nije član katalonskog kluba
Došao na trening Barcelone, dočekala ga torba u svlačionici, pa saznao da su mu raskinuli ugovor! · Zvanično
Odabrali susjednu zemlju
Žestok udarac za Hrvatsku, dvojica ne žele nositi dres Vatrenih - "Želje tih momaka su sada jasne"
Orlovi došli do velika tri boda