Četiri gola Haalanda

Borussija Dortmund pregazila Herthu u Berlinu

Esmer Oštraković

Borussija Dortmund ostvarila je pobjedu na gostovanju kod Herthe.

Gosti su bili veliki favoriti, a tu ulogu opravdali su na terenu, te su ostvarili ubjedljivu pobjedu.

Prvo poluvrijeme Hertha je bila dosta bolji protivnik, te je na odmor otišla sa vodstvom od 1:0, a gol je postigao Cunha u 33. minuti.

U drugom poluvremenu sjajna igra gostiju. Prvo je Haaland u 47. minuti poravnao rezultat, a samo dvije minute kasnije isti igrač pogodio je za vodstvo gostiju.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Treći gol Haaland je postigao u 62. minuti. Već u 70. minuti Guerreiro je pogodio za 1:4, te je stvar već tada bila gotova.

U 79. minuti Cunha je sa bijele tačke pogodio za 2:4, a Haaland je minut kasnije postavio konačan rezultat utakmice.