Son i Kane za pobjedu

Topnici nisu mogli zaustaviti Mourinhov čudesni duo: Tottenham - Arsenal 2:0

Tottenham je u londonskom derbiju savladao Arsenal rezultatom 2:0.

Tim Josea Mourinha je odigrao još jedan sjajan meč i stigao je do trijumfa koji ga ostavlja na vrhu tabele Premiershipa.

U 13. minuti je domaći tim poveo. Fenomenalan pogodak postigao je Heung Min Son za prednost od 1:0.

Do drugog gola na meču čekala se sudijska nadoknada gola. Sijevnula je brza kontra, Son je uposlio Harryja Kanea, a ovaj zabija za 2:0.

U nastavku je Jose Mourinho zatvorio prilaze golu. Arsenal je kontrolisao igru, imao je nekoliko šansi, ali nije uspio da zabije gol i da se vrati u meč.

Ostalo je do kraja 2:0 i Tottenham je na krilima svog čudesnog dua Kane -Son stigao do novog trijumfa.