Foto - EPA

Poraz Rome u Bergamu

Edin Džeko postigao gol za Romu, a zatim je Josip Iličić deklasirao Vučicu

Roma je u 13. kolu italijanske Serije A poražena u Bergamu protiv Atalante rezultatom 4:1.

Vučica je odigrala odlično prvo poluvrijeme i imala je prednost, ali je na kraju ostala bez bodova zbog katastrofalne i kukavičke igre u drugom dijeku meča.

Gosti su do vodstva stigli u trećoj minuti. Mkihtaryan je uposlio Edina Džeku, a ovaj pogađa za 0:1.

Odlična igra Rome nije im donijela još jedan gol u prvom dijelu, a u nastavku je rmski tim potpuno nestao sa terena.

Kukavički pristup utakmici koštao je tim Paula Fonsece, a Atalanta je maksimalno iskoristila svoje šanse.

Ulazak Josipa Iličića donio je mnogo domaćem timu. Upravo je on kreirao izjednačujući gol svog tima u 59. minuti, a za 1:1 je zabio Duvan Zapata.

Iličić je kreirao i drugi gol Atalante. Ovog puta je zabo Gosens za 2:1 u 70. minuti meča.

Dvije minute kasnije Luis Muriel zabija gol. Samo što je ušao u igru napadač Atalante povećava na 3:1.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 85. minuti. Majstorski je sve napravio Iličić i zabio je gol za konačan rezultat susreta od 4:1.