Foto - EPA

Uvjerljiv trijumf Topnika

Arsenal niže pobjede: Topnici razbili WBA!

Londonski Arsenal je u 17. kolu Premiershipa savladao kao gost West Bromwich Albion rezultatom 4:0.

Topnici igraju odlično u posljednje vrijeme i večeras su došli do treće uzastopne pobjede, te se polako penju ka gornjem dijelu tabele.

Dominirao je tim Mikela Artete od samog početka meča, stvarale su se šanse, a u 23. minuti su gosti poveli. Kieran Tierney sjajno pogađa za 0:1.

Pet minuta kasnije drugi gol u mreži domaćeg tima. Bila je to fenomenalna akcija, a završava je Saka za 0:2.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor da bi u nastavku Arsenal lagano završio posao. Pogađao je dva puta Alexandre Lacazette u 61. i 65. minuti za 0:4.

Mogli su gosti i do uvjerljivije pobjede. Međutim, dosta toga su gosti i promašili, pa je na kraju ostalo 0:4.