Sve riješeno u prvom poluvremenu

Shakhtar za dvije minute završio posao protiv Borca u Antaliji!

S. Mlaćo

U prijateljskom meču u Antaliji banjalučki Borac poražen je od slavnog ukrajinskog Shakhtara iz Donetska 2:0.

Borac je imao prvu priliku na meču i to već u drugoj minuti kada mladi Čavić izbija pred gol Ukrajinaca, no nije pogodio.

Nakon toga Shakhtar se probudio, dominirao terenom i imao loptu u posjedu, što mu se isplatilo pred kraj prvog poluvremena.

Konoplyanka šutira u 39. minuti, a lopta od Milojevića ulazi u gol.

Tri minute kasnije 2:0. Konoplyanka dolazi do lopte nakon dobre odbrane golmana Pavlovića i lagano posprema loptu u praznu mrežu.

U prvom dijelu nastavka bez puno uzbuđenja, da bi u Vojnović u 72. minuti pogodio stativu.

Nakon toga lijepa akcija Borca, Mehanović trese mrežu, no signalizirana je nedozvoljena pozicija.

Pred sami kraj prijete Ukrajinci, ali Pavlović sjajno interveniše i spašava svoj tim. Ostalo je 2:0 za ukrajinsku momčad vrijednu čak 158 miliona eura, dok Borac vrijedi 5 miliona eura.