Građani vode

City je poveo, ali je golman Ederson bio u fokusu: Pep ga je u čudu gledao

Manchester City je u 24. kolu Premiershipa ugostio Tottenham i poveo nakon 23 minute igre.

Domaćin je stigao do 1:0 nakon što je Ilkay Gundogan u 23. minuti izborio penal, a Rodri pogodio s bijele tačke.

Zanimljivo je da je golman Ederson došao do šesnaesterca Spursa i želio je on da izvede penal, no nisu mu dali, pa je Rodri preuzeo odgovor i zamalo da mu Hugo Lloris odbrani.

Pep Guardiola je ranije u šali govorio da bi Ederson mogao postati izvođač penala, ali čini se da Brazilac ipak nije među opcijama.