United slavio sa 3:1

Newcastle nemoćan protiv Crvenih đavola na Old Traffordu

Endin Čaušević

Fudbaleri Manchester Uniteda večeras su na svom terenu pobijedili Newcastle sa 3:1 u meču 25. kola Premiershipa.

Crveni đavoli su do prednosti stigli nakon pola sata igre kada je Rashford postigao sjajan pogodak za 1:0.

Međutim, samo šest minuta kasnije gosti su izjednačili. Nakon kornera lopta je stigla do Saint-Maximina koji je odlično pogodio mrežu Crvenih đavola za 1:1.

No, United je bio dosta konkretniji u drugom poluvremenu i uspio je da dođe do pobjede.

Domaći su do prednosti stigli u 57. minuti kada je Bruno Fernandes asistirao za Jamesa koji pogađa za 2:1 i novo vodstvo Uniteda.

U 75. minuti sve je bilo riješeno. Sudija je svirao penal za United, a odgovornost je kao i obično preuzeo Burno Fernandes i pogodio je z 3:1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Manchester United je drugi i ima deset bodova manje od lidera Cityja, dok je Newcastle na 17. mjestu sa 25 bodova.