Izaziva polemike
Šta je DOGSO? Zona koja izluđuje, ali i zbunjuje mnoge!
Pojedine sudijske odluke konstantno zbunjuju fudbalsku publiku, ali isto tako fudbalere i trenere na terenu.
Posljednja polemika je nastala nakon utakmice Atalante i Real Madrida kada je sudija Stieler isključio Ferulera nad prekršajem nad Mendyjem.
Za sve je "kriva" tzv. DOGSO (Denying an Obvius Goal Scoring Opportunity) zona što je skraćenica za dio terena koji je označen kao prostor iz kojeg se može kreirati očigledna šansa za gol.
Radi se o imaginarnom ocrtanom dijelu terena od peterca pa skoro kruga koji označava centar igrališta. U ravni je sa linijama kaznenog prostora.
Ukoliko je igrač u tom dijelu terena išao sam prema golu i fauliran je od posljednjeg igrača odbrane onda sudija ima mogućnost da dodijeli crveni karton.
Upravo na DOGSO zonu se pozvao i sudija Stieler, ali ipak su mnogi ostali zbunjeni jer Mendy nije imao kontrolu nad loptom, tačnije lopta je otišla na dio terena odakle je nemoguće postići gol.
Inače, Real Madrid je meč riješio u svoju korist s minimalnih 0:1, a pobjednika je odlučio upravo Mendy.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Legenda Uniteda o nekad velikom rivalu
Veliki Wayne Rooney otvorio oči ljudima iz Manchestera, razlog je Edin Džeko: "Ne dobija priznanje"
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
To će biti dan za pamćenje