Foto - EPA

Ligue 1

Marseille i Lyon remizirali u velikom derbiju

Marseille i Lyon remizirali su (1:1) u derbi susretu 27. kola francuske Ligue 1.

Ovaj derbi je sasvim opravdao očekivanja. Vidjeli smo dva gola, dosta borbe, crveni karton, a bodovi su na kraju podijeljeni.

Lyon stiže prvi do vodstva u ovom meču. Sjajnu akciju u 21. minuti završava Ekambi za prednost od 0:1.

Izjednačenje stiže u 44. minuti. Paqueta igra rukom u kaznenom prostoru, sudija Millot pokazuje na 11 metara, a precizan je Milik za rezultat prvog dijela od 1:1.

Paqueta je drugi žuti karton dobio u 71. minuti i morao je van terena. Međutim, Marseille predost igrača više nije iskoristio i ostalo je 1:1.

Sa ovim bodom Lyon je ostao na trećem mjestu sa 56 bodova, dok je Marseille sedmi sa 39 bodova.