Miškić odbranio udarac

Velež je mogao sve da riješi: Brandao promašio penal na Pecari

Endin Čaušević

Široki Brijeg i Velež igraju trenutno na Pecari utakmicu 26. kola Premijer lige BiH.

Velež je odlično otvorio današnju utakmicu i stigao je do prednosti već u drugoj minuti.

Strijelac je bio Anđušić koji se fenomenalno snašao između nekoliko igrača Širokog i šutirao. Asistenciju za pogodak Veleža upisao je Brandao.

U drugom poluvremenu Široki Brijeg je krenuo veoma ofanzivno i bili je jasno da domaći žele izjednačenje.

No, Velež je u finišu mogao se da riješi. Zeljković je izborio penal, a odgovornost je preuzeo Brandao.

Brazilac je namjestio loptu na bijelu tačku, ali je loše šutirao i Miškić je uspio da odbrani njegov udarac i ostavi Široki u igri.

Ostalo je 0:1, ali i još više od 25 minuta igre u kojoj domaći imaju priliku da nešto naprave.

Treba dodati da predsjednik Veleža, Šemsudin Hasić, nije mogao da gleda penal i iz lože je otišao svečani salo, ali na njegovu žalost Brandao ga je razočarao.