Ponekad neke povrede u svijetu sporta toliko znaju zakomplikovati situaciju da se izlaz iz tunela nikako ne uspjeva pronaći te situacija umjesto jednostavnije postaje komplikovanija.
Na svojoj koži je to najbolje osjetio Ansu Fati. Kako sada stvari stoje ova sezona za mladu zvijezdu Barcelone je već završena. Postalo je to jasno nakon operativnog zahvata obavljenog proteklih dana.
Fati je u novembru povrijedio mensiskus lijevog koljena i trebao je pauzirati četiri mjeseca, da bi nakon toga pauza bila pomjerena na šest, a kako sada stvari stoje tačan datum povratka je nemoguće prognozirati.
Čim se operisao stvari su krenule po zlu. U bolnici je ostao čak pet dana poslije operacije, a u normalnim okolnostima otpusnica se dobije obično za 48 sati.
Situacija je postajala gora u narednim sedmicama. Koljeno je sistematski postalo inficirano i bol nije prolazila. Na kraju se odlučio za novu operaciju. Bilo je to u januaru.
Međutim i poslije druge operacije komplikacije su se počele gomilati, infekcija nije prolazila pa je njegov san da završi sezonu u Barceloni ili zaigra na Evropskom prvenstvu u dresu Španije postao samo san.
Treća operacija
Kada je vidio da je ova sezona izgubljena odlučio se i za treću operaciju koja je obavljena u strogoj tajnosti. Cilj operacije je bio da se zna tačno stanje koljena i da Fati predsezonu u julu dočeka spreman.
Iako tek ima 18 godina talentovani ofanzivac je već jednom imao tešku povredu. Prije nekoliko godina slomio je kosti tibije i fibule pa je morao pauzirati čak 12 mjeseci, ali se uspješno vratio.
Sredinom aprila kada je Barcelona osvojila Kupa Kralja Fati nije mogao normalno slaviti osvajanje trofeja, pa su mu pomagali Firpo i Dembele što je jasan pokazatelj da je situacija veoma ozbiljna.
Sada se čekaju prve reakcije nakon treće operacije u narednim danima, a ne isključuje se i četvrti operativni zahvat ukoliko aktuelna terapija ne bude djelovala. Treća operacija je napravljena kao preventivna mjera da se zaštiti dio meniskusa kao esecijalni faktor za dugu karijeru.
Najradikalniji mogući korak bi predstavljao potpuno uklanjanje meniskusa. Taj potez bi riješio probleme na kratke, ali bi na duge staze mogao donijeti ozbiljne posljedice zbog čega Fati o tome još uvijek i ne razmišlja.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Legenda Uniteda o nekad velikom rivalu
Veliki Wayne Rooney otvorio oči ljudima iz Manchestera, razlog je Edin Džeko: "Ne dobija priznanje"
Kakva životna priča Cedija Osmana
Od KK Rin preko KK Bosna do finala EuroBasketa! Turčin je sve počeo u Sarajevu, a sada živi snove!
Na društvenim mrežama
Oglasio se Avdić, baš kao svojevremeno Baždar!
Nevjerovatne scene iz Rige