Trener Sarajeva nakon remija na Tušnju

Jasna poruka Marinovića nakon meča: "S obzirom na oklonosti zadovoljan sam bodom"

Endin Čaušević

Fudbaleri Sarajeva danas su remizirali na gostovanju protiv Tuzla Cityja (1:1) u meču 29. kola Premijer lige.

Bordo klub je dosta bolje otvorio utakmicu i uspio je da dođe do prednosti u 22. minuti.

Fanimo je odličnom dugom loptom uposlio Mustedanagića koji je izašao sam ispred golmana domaćih i rutinski pogodio za 1:0.

Ipak, 20 minuta kasnije Tuzla City je poravnao na 1:1, a strijelac pogotka bio je Džafić.

Gosti su skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje nakon što je čini se prestrogo direktan crveni karton dobio Oremuš.

Nakon utakmice izjavu prisutnim novinarima na Tušnju dao je trener gostujućeg kluba Vinko Marinović.

"Na kraju 1:1, a s obzirom na okolnosti da smo ostali s igračem manje sigurno nije bilo lako iako smo i u tim momentima mi opet tražili taj drugi gol ali jednostavno i Tuzla je pritiskala i imala svoje prilike, ali moram biti opet zadovoljan s ovim bodom kada pogledam kako smo odigrali drugo poluvrijeme s igračem manje", rekao je Marinović.

Jedno od pitanja bilo je i da li se Sarajevo ovim remijem oprositlo od titule, a odgovor Marinovića bio je jasan.

"Ma kakvo oprostilo od titule. Mi idemo naredni meč i idemo od utakmice do utakmice", rekao je Marinović.