Dojučerašnji junior Plavih
Faruk Duraković potpisao za FK Željezničar · Zvanično
Doskorašnji junior Željezničara, Faruk Duraković, potpisao je ugovor sa FK Željezničar na godinu dana uz opciju automatskog produženja na još jednu sezonu.
Faruk Duraković je rođen 5. septembra 2002. godine u Sarajevu. Sa svojih devet godina stigao je u Željezničar i prošao sve omladinske selekcije Plavih, a za prvi tim debitovao je u prošloj sezoni na meču protiv Borca (1:2).
Potom je igrao protiv Zrinjsko, te protiv Krupe kada je postigao i svoj debitantski pogodak.
Sa kadetima i juniorima Želje osvajao je titule prvaka BiH, a igrao je za pionirsku, kadetsku i juniorsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Duraković igra na poziciji veznog fudbalera, a nosit će broj 26 na dresu.
Nedavno je postigao eurogol iz slobodnog udarca u meču Igman - Željezničar (1:1) koji je odigran u Konjicu.
Naravno, ovaj talentovani veznjak čekat će svoju priliku u narednim mečevima, a možda zaigra već u ponedjeljak navečer kada će Željezničar biti domaćin Borcu u sklopu 1. kola Premijer lige.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča
Bosna ima najvećeg dragulja! Željko Obradović ga želi u Partizanu, Miško Ražnatović zove u Megu!
Trijumf u Novom Pazaru
Srbija je večeras svjedočila čudovištu od igrača u dresu Crvene zvezde
Ne žele ga gledati u Kataru