Redsi ubjedljivi

Liverpool savladao Osasunu i na sjajan način najavio novu sezonu

Haris Zilić

Ekipa Liverpoola večeras je odigrala generalku pred početak nove sezone u Premierhsipu koja starta naredni vikend.

Redsi su u veoma zanimljivoj utakmici sa 3:1 savladali špansku Osasunu.

Liverpool je od samog početka krenuo furiozno i na poluvremenu su imali prednost od 3:0.

Za 1:0 Aresi je pogodio svoju mrežu u 14. minuti. U 21. minuti sjajna akcija Tsimikasa i Firmina koju Brazilac kruniše golom za 2:0.

Igrala se 41. minuta akda je Firmino ponovo bio na sceni, a ovaj put je pogodio za 3:0 na asistenciju Minamina.

U drugom poluvremenu i Osasuna je zaigrala malo bolje, a Kike u 70. minuti pogađa za 3:1 na asistenciju Garcije, što se ispostavilo kao konačan rezultat ove utakmice.

Liverpool za vikend u prvom kolu nove Premiershipa gostuje povratnicima u društvo najboljih ekipi Norwicha, a meč se igra u subotu od 18:30.