"Ponovo zajedno"

Neymar je prvi pozdravio dolazak Messija na Instagramu

Edmir Škorić

Iako Argentinac tek treba da potpiše za PSG, njegov prijatelj Neymar ga je već pozdravio i čestitao mu na dolasku.

Lionel Messi upravo treba da sledi na pariški aerodrom, gdje ga čeka stotine navijača PSG-a, a nakon toga će biti smješten s porodicom u hotel. Obavit će formalne stvari, ljekarski pregled, a onda potpisati ugovor s francuskim velikanom.

Messi je odlučio potpisati na dvije godine uz opciju produženja na godinu dana. Godišnje će zaraditi 35 miliona neto uključujući bonuse.

Njegov prijatelj i bivši saigrač Neymar ga je već pozdravio putem Instagram storyja, napisavši: "ponovo zajedno".

Neymar je Messiju bio spreman prepustiti broj 10, ali je na kraju Argentinac odlučio da izabere drugi broj, a navodno važe između brojeva 19 i 30.

Ljetna rasprodaja u Parizu: Zbog Messija će desetorica platiti ceh

Dovođenje najboljeg igrača u historiji fudbala znači odlazak za mnoge. Barem je to slučaj sa Lionelom Messijem i PSG-om.

Prije sedmicu u PSG-u nisu uopšte razmišljali o mogućem dolasku Messija, ali nakon saopštenja Barcelone da nema ništa od novog ugovora Parižani su se odmah bacili na posao.

Prvo je uslijedio sastanak klupskog rukovodstva sa Jorgeom Messijem, a zatim je i trener Maurizio Pochettino dobio poziv da počne praviti prostor za sjajnog Argentinca.

Iako se mnogi pitaju kako je moguće da PSG za jedan prijelazni rok dovede toliko zvučnih imena, u pitanje se dovodi i kršenje Finansijskog fair play, Parižani nisu previše oklijevali te su odmah krenuli po ono što im se nudi.

Dolazak Messija na Park prinčeva je pitanje dana. Dogovaraju se i posljednji detalji. Ugovor će prema svemu sudeći biti dvogodišnji, a plata između 30 i 40 miliona plus bonus.

Međutim, nekim igračima baš i neće biti drago jer će pariški fudbalski raj morati zamijeniti nekim drugim mjestom. Čak desetorica su na prodaju.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Abdou Diallo, Thilo Kehrer, Idrissa Gueye, Rafinha, Mauro Icardi i Ander Herrera su samo neka od imena koji će u narednim sedmicama napustiti PSG. Obzirom na njihova odlična primanja neće im biti baš kalo pronaći nove klubove.

U PSG-u imaju sasvim dovoljno vremena da riješe igračku križaljku. Prijelazni rok u Ligue 1 traje do 20. septembra, dok u Francuskoj, Engleskoj i Španiji završava 31. augusta.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.