Foto - EPA

Evropska liga

West Ham iskoristio očajne greške Dinama, Braga pala na Marakani

Engleski West Ham pobijedio je Dinamo sa 2:0 u susretu 1. kola Evropske lige.

Čekićari su maksimalno iskoristili greške odbrane Dinama i kaznili su ih i ostvarili su sigurnu pobjedu.

Do vodstva gosti dolaze u 22. minuti. Veliku grešku pravi Kevin Theophile-Catherine koji je pokušao vratiti loptu golmanu Livakoviću, ali brži od svih bio je Michal Antonio i zabio je za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a na samom otvaranju drugog poluvremena West Ham je došao i do drugog pogotka.

Sjajni Declan Rice protutnjao je kroz odbranu Dinama i zatim je matirao Livakovića za prednost od 2:0.

Do kraja meča West Ham je sigurno sačuvao prednost i došao je do sigurne pobjede.

Bh. fudbaleri Amer Gojak i Luka Menalo odigrali su posljednjih šest minuta meča i sudijsku nadoknadu.

Crvena zvezda je na Marakani savladala portugalsku Bragu rezultatom 2:1.

U dosta čvrstoj i dobroj utakmici golove smo vidjeli u završnih 15 minuta.

Zvezda je u 75. minuti povela pogotkom Rodića sa 1:0, ali gosti već minut kasnije pogađaju za 1:1.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Ipak, beogradski klub do pobjede stiže u 85. minuti. Dosuđen je penal kojeg u pogodak pretvara Katai za konačnih 2:1.