Uoči večerašnjeg susreta

Ibričić: Dinamo je moja mušterija

Adnan Beganović

Večeras će u okviru 3. pretkola Evropske lige Hajduk na Poljudu dočekati bukureštanski Dinamo i pokušati nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta (1:3).

Jedan od najvećih aduta splitske momčadi biće naš reprezentativac Senijad Ibričić koji je za hrvatske medije rekao da je uvjeren da on i njegovi saigrači mogu do podviga.

"Nadam se da ću i rumunjskom Dinamu zatresti mrežu kako sam to radio Zagrepčanima zadnje dvije sezone. Znam da će na meni biti velika odgovornost i od toga ne bježim. Ali, zaista nije važno ko će postići gol. Samo je konačni rezultat bitan, a svi smo uvjereni da možemo pobijediti i proći u sljedeću rundu", rekao je Ibričić za Jutarnji list i dodao:

"Krenut ćemo napadački. Treba nam pogodak u prvom poluvremenu, s vodstvom 1:0 na odmoru u drugi dio utakmice ušli bismo puni motiva i želje. Formula je jasna, pogodak u svakom poluvremenu za 2:0. Najvažnije od svega je zadržati hladnu glavu i smireno ući u utakmicu. Prošle godine smo Modre iz Maksimira dobili 3:0 s tri pogotka u drugom dijelu susreta. Tada smo nadokandili naizgled ogromni zaostatak od tri pogotka, pa što ne bismo ovog puta eliminirali i manji zaostatak."

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.