Kineskinja sve priznala
Nekada prva teniserka svijeta tvrdi da ju je silovao političar: Nisam mogla da prestanem da plačem
Kineska teniserka Shuai Peng optužila je bivšeg zamjenika premijera Kine Zhanga Gaolija da ju je silovao.
Ona je putem društvenih mreža iznijela optužbe, no ubzro je ta objava obrisana, mada su inostrani mediji svejedno došli do tih saznanja, zbog čega je Kineskinja danas tema dana u svojoj zemlji.
Ona je kazala da nema ni audio ni video koji bi to dokazao, ali kategorično tvrdi da ju je Zhang doveo u kuću i pritom je prisilio na seksualni odnos.
"Nisam mogla da prestanem da plačem. Doveo me je u svoju kuću i natjerao me da imamo odnose. Nemam dokaze i bilo je nemoguće napraviti ih. Uvijek ste se plašili da sa sobom ne ponesem nešto poput kasetofona ili da ne snimim. Nemam audio zapise, video, samo svoje iskrivljeno, ali stvarno iskustvo", poručila je Peng.
Zhang je bio potpredsjednik Vlade od 2013. do 2018. godine.
Lv Pin, aktivistica za ženska prava, rekla je da je objava razotkrila "truli i dekadentni" sustav.
"Njeno otkriće je vrlo važno, jer omogućuje ljudima da steknu uvid u stvarni život najviših kineskih čelnika, njihovu pretjeranu zloupotrebu moći, korupciju i njihov strah iza moralne fasade umotane u moć", rekala je Lv.
“Oduvijek su iskorištavali žene, ali to se radilo samo iza crnih zavjesa", dodala je.
Seksualno uznemiravanje i napad godinama su se rijetko spominjali u javnosti u Kini sve dok 2018. nije započeo pokret #MeToo, kada je studentica pekinškog fakulteta javno optužila svog profesora za seksualno uznemiravanje. To se proširilo na nevladine organizacije, medije i druge industrije.
Peng je 2014. postala svjetski broj 1 u parovima - postavši tako prvi igrač/ica iz Kine kome je to pošlo za rukom. Osvojila je titulu u parovima na Wimbledonu 2013. i French Openu 2014. godine.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Pomaže Rossonerima i van terena
Modrić pokazao Ibrahimoviću pravo lice i već "završio" Milanu novo pojačanje i to iz Real Madrida
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Velež ostvario pobjedu
Čudo Almedina Ziljkića na Areni Rođeni!
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Oproštajan intervju od Reala