Foto - EPA

Augsburg napravio iznenađenje

Šokantan poraz Bayerna

Minhenski Bayern poražen je kao gost od Augsburga sa 2:1 u prvom susretu 12. kola njemačke Bundeslige.

Aktuelni njemački prvak u meč je ušao kao veliki favorit, ali na kraju kući odlaze pognute glave i bez ijednog boda.

Bayern dobro ulazi u meč. Vršili su pritisak na domaće, ali šanse nisu koristili.

Zato je Augsburg maksimalno iskoristio šanse u prvom dijelu. Domaći su prvo preko Pedersena u 23. minuti poveli sa 1:0, a zatim je 13 minuta kasnije Hahn pogodio za šokantnih 2:0.

Bayern se uspio vratiti u meč. U 38. minuti Robert Lewandowski zabija za 2:1 i vjerovatno su mnogi slutili preokret u nastavku utakmice.

Međutim, on se nije desio. Pokušavao je Bayern, napadao, stvarao šanse, ali defanziva Augsburga je djelovala odlično i nije bilo previše prostora za goste.

Ostalo je na kraju 2:1 za Augsburg koji je upisao veliku pobjedu i nanio je prvaku drugi poraz ove sezone.