Velika pobjeda Katalonaca

Barcelona na kraju strepila od poraza, a onda joj se sve otvorilo

Eldar Ganibegović

Barcelona je u okviru 15. kola španske Primere večeras slavila veliku pobjedu protiv Villarreala, bilo je 1:3.

Prvu šansu na utakmici imao je Ezzalzouli koji sjajno šuta nakon kornera, ali golman Villarreala je na visini zadatka.

Nakon toga prvi pokušaj domaćina, no šut Danjume je blokiran. U devetoj minuti je Gavi primio jedan pas i šutirao, ali pogađa stativu.

U 19. minuti je Memphis Depay mogao dovesti Katalonce u vodstvo, no ne koristi sjajnu šansu.

Do kraja poluvremena vidjeli smo pokušaje Villarreala, a neprecizni su bili Pau Torres i Danjuma

Drugo poluvrijeme sjajno otvara Barcelona. U 48. minuti Frenkie de Jong postiže gol koji je priznat tek nakon provejere VAR-a, obzirom da je za milimetar izbjegao ofsajd.

Nedugo zatim domaćini su tražili penal, no nije se začula sudijska pištaljka.

U 75. minuti velika šansa za domaće. Trigueros je primio loptu u šesnaestercu gostiju, ali šutira visoko preko gola.

Samo minut kasnije Villarreal stiže do izjednačenja, a strijelac je bio Samuel Chukwueze.

U 84. minuti Danjuma propušta šansu da Žutu podmornicu dovede u vodstvo, a na kaznu se nije dugo čekalo.

Igrala se 88. minuta kada se Depay iskupio za promašaj iz prvog poluvremena i donio novo vodstvo svojoj ekipi.

Pobjedu je u 93. minuti potvrdio rezervista Coutinho. Brazilac je izborio jedanaesterac, a zatim ga i realizirao za velika tri boda Barcelone.

Coutinho je u šestoj minuti sudijske nadoknade imao još jednu priliku, no nije uspio kompletirali doppel-pack.

Barcelona je ovom pobjedom stigla na 7. poziciju s 23 boda, dok je Villarreal 12. sa sedam bodova manje.

U narednom kolu 4. decembra Barcelona na Nou Campu dočekuje Betis, dok će Villarreal na isti dan na noge Sevilli.

Ranije danas odigrane su još tri utakmice 15. kola. Celta je s 2:1 slavila na gostovanju kod Alavesa, Valencia i Rayo Vallecano su podijelili bodove (1:1), baš kao i Mallorca i Getafe (0:0)

Potražite više informacija na temu La Liga:

Primera, 15. kolo:

Villarreal 1:3 Barcelona (Chukwueze 76' - de Jong 48', Depay 88', Coutinho (P) 90+4')