Za nogometne udžbenike

Akcija nogometaša Villarreala mnoge je podsjetila na najbolje dane Arsenala

Čak sedam pogodaka viđeno je večeras u zaostalom meču 4. kola španske La Lige između Villarreala i Alavesa.

Villarreal je vodio s 2:0 kao favorit na svom terenu, Alaves se uspio vratiti i izjednačiti na 2:2, ali je domaćin potom ubacio u brzinu više i za petnaestak minuta s tri gola prelomio meč u svoju korist.

Žuta podmornica je pod vodstvom Unaija Emeryja sjajna, a akcija kod gola u 18. minuti naprosto je sve oduševila.

Nakon briljante akcije, loptu je u mrežu sproveo Moreno, na asistenciju Pareja.

Pravo je čudo kako ovako kvalitetan tim poput Villarreala trenutno zauzima tek deveto mjesto na tabeli sa 25 bodova.