Atalanta se kasno sjetila proigrati, Villarreal uhvatio posljednji voz za osminu finala

Žuta podmornica slavi

Eldar Ganibegović

Zaostali meč 6. kola grupne faze Lige prvaka u Bergamu su odigrali Atalanta i Villarreal.

Domaćinu je bila potrebna pobjeda za prolazak dalje, a na kraju je španski tim odnio puni plijen, 2:3.

Poveli su gosti već u trećoj minuti pogotkom Danjume nakon jedne greške domaćeg tima. Gol pogledajte klikom OVDJE

Capoue u 42. minuti duplira vodstvo Žute podmornice, a taj gol pogledajte OVDJE.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Danjuma postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici i rješava pitanje prolaska u osminu finala. OVDJE pogledajte taj gol.

Italijanski predstavnik se sjetio da proigra, ali bilo je kasno. Malinovsky u 71. minuti postiže gol za 1:3, a u 80. Zapata smanjuje na 2:3. Pogledajte OVDJE gol Zapate.

Više od toga Atalanta nije mogla, te će svoj evropski put nastaviti u šesnaestini finala Evropske lige. Iz ove grupe još se uz Villarreal dalje plasirao i Manchester United.

Osim Uniteda i Villarreala, prolaz dalje osigurali su Manchester City, PSG, Liverpool, Atletico Madrid, Ajax, Sporting, Real Madrid, Inter, Bayern, Benfica, Lille, Salzburg, Juventus i Chelsea.

Žrijeb osmine finala Lige prvaka na rasporedu je 13. decembra od 12 sati u Nyonu.