Koln igra sjajno

Jarčeva pjesma u Berlinu i pogled prema Evropi

Haris Zilić

Zanimljiv duel u 18. kolu Bundeslige u Belrinu su odigrali Hertha i Koln.

Gosti su odlično otvorili utakmicu imali nekoliko dobrih prilika, a u samo dvije minute krunisali su sjajnu igru.

Modeste je u 30. minuti pogodio za 0:1 na asistenciju Utha, a Duda u 32. minuti pogađa za 0:2.

U nastavku se trznula i Hertha, međutim sve što je Stara dama iz Berlina uradila u ovoj utakmici je pogodak Daride iz 57. minute za 1:2.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Konačnih 1:3 postavio je Thielmann u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Koln je sada skočio na sedmu poziciju sa 28 bodova, bod manje od pozicija koja vode u evropska takmičenja, dok je Hertha ostala na 12. poziciji sa 21 bodom iz 18 mečeva, što je trenutno tri više od opasne zone gdje se nalaze Augsburg, Arminija i već otpisani Furth.