Pet golova i dva različita poluvremena Sarajeva u duelu protiv Horsensa

Haris Zilić

Ekipa Sarajeva odigrala je prvi meč na pripremama u Turskoj.

Bordo tim je u sjajnoj utakmici poražen od danskog Horsena rezultatom 2:3.

Ovo je bio meč sa dva poluvremena. Prvo poluvrijeme priplao je danskoj ekipi koja je na odmor otišla sa visokih 0:3.

Mrežu Bordo tima pogađali su u šestoj, 32. i 38. minuti.

Što se tiče Sarajeva u prvom poluvremenu izdvaja se šansa Bagarića iz 30. minute.

U nastavku puno bolja igra Bordo tima koji je stvorio nekoliko sjajnih prilika.

U 55. minuti šansa za Šećerovića, zatim u 57. minuti i šansa za Bagarića, međutim odbrana Horsensa je bila skoncetrisana.

Igrala se 61. minuta kada je dosuđen penal za Sarajevo, a siguran realizator za 1:3 bio je Kapić.

Nakon gola Kapića novi napadi Bordo tima. Ponovo su stvarali dobre prilike pred golom Horsensa, a u 77. minuti Velkoski majstorskim udarcem pogađa za 2:3.

U 84. minuti poništen je pogodak Sarajevu, a do kraja je ostalo 2:3 za Horsens u odličnoj fudbalskoj predstavi.

Prijateljska utakmica:

SARAJEVO - HORSENS 2:3

Početni sastav Sarajeva u današnjoj utakmici: Dizdarević, Bagarić, Mujakić, Đokanović, Dupovac, Varešanović, Šećerović, Kapić, Pidro, Suljić i Šabanović.