'Pukla petarda' u prijateljskom ogledu

Sarajevski bolji od banjalučkog: Željezničar savladao Željezničar u Konjicu

Eldar Ganibegović, foto: T. Hebib

U Konjicu je danas odigrana prijateljska utakmica između dva Željezničara - sarajevskog i banjalučkog.

Uspješniji je bio onaj poznatiji, sarajevski, a konačan rezultat glasio je 5:0.

Utakmica u Konjicu počela je s 10 minuta zakašnjenja jer je sarajevski tim kasnio, ali to ih nije spriječilo da u ranoj fazi utakmice stignu u vodstvo.

Ćerimagić je ubacio iz kornera, neko obara Kosorića, a sudija pokazuje na penal koji sigurno za 1:0 realizuje Mekić.

U 21. minuti dobra šansa za Ćerimagića. Galić je centrirao, ovaj se oslobađa svog čuvara, ali šutira malo pored gola.

Što mu nije usjelo u 21., jeste u 32. minuti. Bekrić je primio jednu dugu loptu, uposlio Ćerimagića koji pogađa za 2:0. Žestoko su protesvovali Banjalučani smatrajući da je Bekrić bio u ofsajdu, no protesti nisu urodili plodom.

Salve novih protesta banjalučke ekipe samo tri minute kasnije. Tražili su penal, ali suci se ponovo nisu oglašavali.

Pred kraj poluvremena pokušavali su Vučenović i Beća, no rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio utakmice donosi nam mnogo izmjena, što je bilo i očekivano. Ipak, to nije spriječilo Plave s Grbavice da stignu i do trećeg pogotka.

Rezervista Malić je uposlio Vučenovića koji sjajno pogađa za 3:0 i tako postiže svoj prvijenac u dresu Željezničara.

Mogao je sarajevski tim u 80. minuti i do četvrtog gola. Mujić oštro centrira s desne strane, a Resić sa svega nekoliko metara šalje loptu visoko preko gola.

Ako nisu postigli četvrti gol u 80. minuti, jesu minut kasnije. Duraković je pogodio iz slobodnjaka s nekih 19 metara.

Samo minut kasnije, 5:0. Hodžić je od Mulalića dobio priliku da igra u napadu i to je sjajno iskoristio postigavši gol.

Odmah nakon toga prilika za utješni gol gostiju, no nisu uspjeli. Zatresla se prečka gola na kojem je stajao Bender koji je ušao u drugom dijelu utakmice.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i tim Edisa Mulalića tako je upisao još jednu pobjedu u ovom pripremnom periodu.