Foto - EPA

Uvjerljiva pobjeda

El Clasico pripao Kataloncima: Barcelona razbila Real u Madridu

Košarkaši Barcelone pobijedili su na gostovanju Real u Madridu rezultatom 86:68 u duelu 26. kola Eurolige.

Pobjednik košarkaškog El Clasica bio je poznat već nakon deset minuta igre jer su Katalonci u prvoj dionici deklasirali Kraljeve.

Real je u deset minuta ubacio samo osam poena (28:8), pa je Barca imala 20 poena prednosti nakon prve četvrtine.

Ostatak meča donosi izjednačenu košarku. Barca je kontrolisala susret, nije dopustila Realu povratak u utakmicu i na kraju je lagano završila posao u ovom meču.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Nicolas Laprovittola. Argentinac je meč završio s 20 poena.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

S druge strane Walter Tavares je ubacio 25 poena, ali to Realu večeras nije bilo dovoljno jer je ostatak ekipe podbacio.

Ovom pobjedom Barcelona i Real Madrid su izjednačeni na vrhu euroligaške tabele s omjerom od 20 pobjeda i pet poraza.