Tim iz Konjica slavio na Banja Ilidži

Sedin Ljuca približio Igman polufinalu Kupa BiH

Samir Mlaćo
U prvom meču četvrtfinala Kupa naše zemlje danas su snage u Gradačcu na stadionu Banja Ilidži odmjerili NK Zvijezda i FK Igman Konjic.

Radilo se o duelu federalnih prvoligaša, a na kraju su gosti slavili sa 1:0 pogotkom Sedina Ljuce.

Zvijezda je sjajno otvorila meč, prijetila preko Huseinbašića, Živkovića i Mujčića, no gosti su se uspjeli odbraniti.

Uzvratio je Igman kada je došao do 'daha' preko Bešagića i Kašića, ali Aljkanović je bio siguran.

Pred sami kraj prvog dijela ponovo pritisak Zvijezde, ali Huseinbašić je u jednoj situaciji bio sebičan i ostalo je 0:0.

Na startu drugog dijela bez uzbuđenja, a onda u 62. minuti domaće spašava prečka poslije udarca Hrelje.

Zvijezda je vidljivo je to bilo 'pala, a gosti su to iskoristili. U 78. minuti rezervista Sedin Ljuca pogađa mrežu golmana Aljkanovića i dovodi svoj tim u vodstvo.

Do kraja je ostalo 0:1 uz crveni karton za člana gostiju Elvisa Bibića i gosti su sada korak bliže polufinalu pred revanš meč u Konjicu za dvije sedmice.