Gostima pripalo prvo poluvrijeme, domaćima drugo

Podjela bodova u derbiju u Konjicu

Samir Mlaćo
U derbiju 19. kola Prve lige FBiH snage su odmjerili FK Igman Konjic i Budućnost iz Banovića.

Bilo je 1:1 uz veliki broj prilika i dva crvena kartona.

Veliku šansu gosti su imali već u drugoj minuti kada je Husićev pokušaj golman Ćeman.

U 18. minuti poveli su gosti. Đerzić je primio loptu na petercu, dobro se snašao i zakucao loptu u mrežu Ćemana.

Nedugo nakon toga Ćeman je imao mnogo sreće, s obzirom da je Husićev projektil zaustavila stativa.

Igman se probudio do kraja, pokušao doći do gola, no golman Mujkić u nekoliko navrata bio je sjajan.

Igman je mnogo agilnije krenuo u drugi dio, ponovo prijetio preko Sabljice, no Mujkić se još jednom istakao.

U 75. minuti ko zna koji prekid za domaće, lopta dolazi do džokera sa klupe Sedina Ljuce i to je 1:1. Isključenje je zaradio igrač gostiju Anel Husić, pa su gosti ostali sa desetoricom, uz velike proteste kod sudije Sanela Silića iz Cazina.

Domaći su napadali, a onda kontra gostiju koju zaustavlja Drljević i dobija opravdano direktan crveni karton. Pred sami kraj kontra gostiju, no sudija Silić je vidio navodno igranje rukom i zaustavio Banovićane, uz osmijehe nogometaše.

Ostalo je 1:1 i zadovoljniji mogu biti gosti kojima je pripao prvi derbi, a domaćima definitivno drugi.