Ivanković i Ikić se obratili medijima
Širokobriježani pred Leotar: Ne opterećujemo se njima, idemo po tri boda
U okviru 26. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg sutra gostuje u Trebinju kod Leotara.
Na press konferenciji pred ovaj susret medijima su se obratili trener gostujuće ekipe Jure Ivankvoić, te krilni napadač Ivan Ikić.
"Naše su ambicije pokušati ostvariti pobjedu u svakoj utakmici do kraja sezone. Želimo se izdignuti iz ove situacije i pokazati karakter. O tome smo najviše razgovarali u proteklom periodu. Od svojih igrača tražim pošten odnos prema dresu ovoga kluba bez obzira na situaciju", rekao je šef stručnog stožera Jure Ivanković i dodao:
"Svaka je utakmica prilika za dokazivanje. Očekujem pozitivnu reakciju igrača. Vjerujem kako ćemo se zadovoljni vratiti iz Trebinja".
U konkurenciji za subotnju utakmicu, uz ranije povrijeđene Vinka Rozića i Božu Musu, vjerovatno neće biti Petra Bosančića koji zbog ozljede nije trenirao posljednja dva dana, a pod znakom pitanja je i nastup krilnog napadača Tonćija Mujana.
"Imamo određenih problema s igračkim kadrom. Ipak, izostankom pojedinih igrača otvara se prilika za igrače koji su bili u drugom planu. Dobit će priliku svojim radom i igrom pokazati zaslužuju li nositi dres Širokog Brijega i nakon ove sezone", jasan je bio Ivanković.
U dosadašnja dva prvenstvena susreta s Leotarom pobjedu je odnijela momčad s Pecare, a pogotke u obje pobjede postigao je upravo Ivan Ikić.
"Teško je igrati utakmicu protiv momčadi koja se bori za ostanak. No, ne želimo se previše opterećivati njima. Mi moramo gledati sebe, svoj rad, svoje treniranje. Želimo i moramo biti bolji. U Trebinje idemo po tri boda", istaknuo je Ikić.
Na novinarsko pitanje može li ponovno pogoditi mrežu Trebinjaca širokobriješki je ofanzivac poručio kako je najbitnije uzeti tri boda.
"Volio bih ponovno pogoditi. Ipak, na kraju je najmanje bitno ko će odlučiti pobjednika. Želimo se vratiti na pobjednički kolosijek i tako nastaviti biti bolji iz utakmice u utakmicu. Momčad će izbaciti pojedinca", poručio je Ikić.
Sutrašnji meč u Trebinju zakazan je za 13 sati.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Navijači u službi politike
Ponoćni marš nadomak Srbije, počela je invazija nabrijanih Albanaca: "Dolazi vam kraj!"
Andrija Maksimović konačno otišao