Naslijedit će Barbarića
Legenda Zrinjskog, a navijači Veleža ga respektuju: Ivanković preuzima juniorsku reprezentaciju · Saznajemo
Legendarni fudbaler Zrinjskog, Mario Ivanković, naslijedit će Ivicu Barbarića na čelu stručnog štaba juniorske selekcije Bosne i Hercegovine.
Legendarni fudbaler mostarskog Zrinjskog, Mario Ivanković, biće novi selektor juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine, nezvanično saznaje SportSport.ba.
Na narednoj sjednici Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine biće analizirani izvještaji selektora omladinskih selekcija Bosne i Hercegovine, a sve više se špekuliše i o promjenama u stručnim štabovima kadetske, juniorske i mlade reprezentacije.
Juniori, koji su odigrali sjajne kvalifikacije i samo sportska nesreća ih je udaljila od Evropskog prvenstva sigurno će dobiti novog selektora s obzirom da se Ivica Barbarić vratio seniorskom klupskom fudbalu, odnosno preuzeo je klupu Širokog Brijega.
Nekoliko je kandidata za njegovog nasljednika, no SportSport.ba saznaje da pomenuti Ivanković ima najbolje izglede za preuzimanje juniorske selekcije i bilo bi pravo čudo da upravo on ne bude izbor Izvršnog odbora.
Ivanković je imao sjajnu igračku karijeru, prve fudbalske korake je napravio u Veležu, a osim u Zrinjskom gdje ima status legende, nastupao je i za NK Brotnjo, Varteks iz Varaždina, Chemnitzer, Suwon...
Svojevremeno je bio član stručnog štaba Zrinjskog na čijem čelu je bio Mladen Žižović, a sa kadetima mostarske ekipe je u prošloj sezoni osvojio titulu prvaka Bosne i Hercegovine.
Zbog svojih ljudskih kvaliteta omiljen je u cijeloj Bosni i Hercegovini, a koliko je cijenjen u gradu na Neretvi možda najbolje potvrđuje činjenica i da je i sa stadiona stadiona "Rođeni" svojevremeno ispraćan aplauzom.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Legenda Uniteda o nekad velikom rivalu
Veliki Wayne Rooney otvorio oči ljudima iz Manchestera, razlog je Edin Džeko: "Ne dobija priznanje"
Spustio se nekoliko rangova niže
Nekada je bio ljubimac navijača FK Sarajevo: Dušan Hodžić predstavljen u novom klubu
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
To će biti dan za pamćenje